Vývoj a výroba svářeček, přístupu, docházky, solárních a větrných zdrojů, napájecích zdrojů, robotů a kreativních hraček

 

Čím se zabýváme

Vlastními silami nebo ve spolupráci s osvědčenými subdodavateli realizujeme a jsme schopni realizovat vývoj a výrobu speciálních kusových zařízení (jednoúčelové  automaty a poloautomaty a linky).

Z realizovaných výrobků se můžeme pochlubit výrobou speciálních dálkově ovládaných stínících boxů radioaktivních materiálů pro vojenské účely, inovací vstupních turniketů do kontrolovaného pásma JE Dukovany, kamerového systému výměny paliva v JE Temelín, inovace sledovacího systému radioaktivních výpustí komínem na JE Dukovany, linkami pro měření radioaktivního odpadu, podíl na výrobě jednoúčelových pracovišť pro kontrolu výroby světlometů osobních automobilů.
 

Svorníková svářečka

V roce 2003 jsme vyvinuli svorníkovou kondenzátorovou svářečku pro mžikové přivařování svorníků a dalších prvků (čepů, matic, hřebů, kontaktů,..) s utavitelnou normovanou špičkou, o průměrech svorníku 3 až 8mm, v cenové hladině 32.000,-Kč/ks + DPH.
Na rok 2015 chystáme inovovaný model této svářečky. Pokud máte zájem kontaktujte nás na mail mj@zms.cz
 

Polohování Fotovoltaických panelů a kolektorů

Pro oblast solární techniky vyvinula firma speciální polohovací stojany, které umožňují automatické dvouosé natáčení kolektorů za sluncem. Celým zařízením může být osazem buď každý stojan, nebo jen stojan hlavní a ostatní se natáčejí v souladu s hlavním.
Je možné realizovat i takové natáčení stojanů, aby každý z nich odrážel sluneční paprsky do předem zvoleného jednotného konstantního místa, čímž se v tomto místě příslušně zvýší deponovaná energie (a tudíž i teplota) pro výhodnější technologické využití.
 

Solární technika


Solární přenosná mikroelektrárna do batohu MONA 20 - jde o kompletní solární elektrárnu o maximálním výkonu 20W určenou pro místa kde je potřeba občas použít napájení třeba pro měnič na 230V nebo dobíjení mobilu. Skládá se z jednoho flexibilního solárního panelu (ohebný polykrystalický s účinností přes 20% a malou váhou) a inteligentního zdroje pro dobíjení akumulátoru nebo napájení zařízení s výstupem 12V pro klasické aku a výstupem USB 1A pro POWER BANG nebo mobily a tablety nebo s výstupem 2 x USB. Zdroj může být vybaven svorkami pro připojení akumulátoru. Panel položíte na zem, střechu auta, nebo zavěsíte na stan. Můžete si ho pověsit i na batoh.
eshop

Solární mikroelektrárna
MIKROSOL 20
- jde o kompletní solární elektrárnu o výkonu 20, 40 nebo 60W určenou pro místa kde je potřeba občas použít napájení třeba pro měnič na 230V. Skládá se z jednoho, dvou nebo třech solárních panelů včetně držáků pro upevnění na zeď a inteligentního zdroje pro dobíjení akumulátoru o napětí 12V a kapacitě až 65Ah. Zdroj je vybaven svorkami pro připojení akumulátoru. Zdroj se umístí v blízkosti akumulátoru a od solárních panelů přivedete napájení. Zdroj udržuje na panelech takové napětí aby získaný příkon byl co nejvyšší. Na přání lze dodat i ve verzi 40 nebo 80W/24V.

Solární minielektrárna MINISOL 120 - jde o kompletní solární elektrárnu o výkonu 120 nebo 240W určenou pro místa kde je potřeba trvale napájet zařízení jako WI-FI routery nebo zabezpečovací techniku o trvalém příkonu 10-20W nebo kde potřebujeme často použít napájení třeba pro měnič na 230V. Skládá se z jednoho nebo dvou solárních panelů včetně držáků pro upevnění na zeď a inteligentního zdroje pro dobíjení akumulátoru o napětí 12V a kapacitě až 200Ah. Zdroj je vybaven svorkami pro připojení akumulátoru. Zdroj se umístí v blízkosti akumulátoru a od solárních panelů přivedete napájení. Zdroj udržuje na panelech takové napětí aby získaný příkon byl co nejvyšší. Na přání lze dodat i ve verzi 240W/24V.

Veřejná solární nabíječka VESNA 40 - Zařízení slouží pro veřejnost k nabíjení chytrých telefonů a tabletů pomocí solárních panelů a zároveň jako reklamní plocha nebo poutač (pronájem reklamní plochy zajišťuje návratnost investice). Není tedy potřeba žádné napájení a lze tuto nabíječku postavit prakticky kdekoliv. Konstrukčně je zařízení řešeno jako asi 5m vysoký sloup se solárními panely, zálohovaným zdrojem s 26Ah baterií a čtyřmi stolky u kterých jsou vyvedeny koncovky 2x mikro USB, 1x USB a 1x iPhone. Na všech stolcích jsou průhledné kryty pod které lze umístit reklamní prospekty a nad stoly asi v polovině výšky sloupu je umístěna kruhová plocha umožňující umístění zhruba 4 reklamních plakátů. Solární nabíječka má tedy 8  reklamních ploch, které při průměrné ceně pronájmu jedné plochy 250,-kč na měsíc umožní návratnost investice asi za 3,5 roku. Zaručená životnost sloupu je 7let. Předpokládaná životnost je více jak 10let.
 

Napájecí zdroje


PS13 - záložní zdroj z nastavitelnym výstupem 6, 12 nebo 24V/3A (3A jsou společné pro AUX i dobíjení). Zdroj je určený pro zálohování IT technologií, CCTV, zabezpečovací technice a požárních systémech.
Zdroj má odpojovač baterie pro ochranu pproti hlubokému vybití.

PS13Sxx - zdroj s nastavitelnym výstupem 6,12 nebo 24V/3A  určený pro použití v systémech solárních mikroelektráren. Zdroj pulsně dobíjí akumulátor a inteligentně udržuje napětí na solárním panelu tak aby získaný výkon byl co nejvyšší při jakémkoliv výkonu panelu. Doporučený výkon panelu je 20-80W a napětí 18, 20 nebo 40V (za xx v názvu zdroje se doplní při objednávce nominální napětí solárního panelu). Maximální doporučená velikost baterie je 65Ah. Díky použití pulsního dobíjení můžete použít libovolný akumulátor (například určený pro automobily).. 

PS23 DOUBLE
- záložní zdroj z nastavitelnym výstupem 6, 12 nebo 24V/3A AUX a 3A dobíjení. Zdroj je určený pro zálohování IT technologií, CCTV, zabezpečovací technice a požárních systémech. Provádí dynamický test baterie a má výstupy pro hlášení poruchy AUX, poruchy AC (se spožděním cca 15 minut) a  slabá bateie. Zdroj má odpojovač baterie pro ochranu pproti hlubokému vybití.


PS23Sxx DOUBLE - zdroj s nastavitelnym výstupem 6,12 nebo 24V/6A  určený pro použití v systémech solárních minielektráren. Zdroj pulsně dobíjí akumulátor a inteligentně udržuje napětí na solárním panelu tak aby získaný výkon byl co nejvyšší při jakémkoliv výkonu panelu. Doporučený výkon panelu je 80-240W a napětí 18, 20, 36 nebo 40V (za xx v názvu zdroje se doplní při objednávce nominální napětí solárního panelu). Maximální doporučená velikost baterie je 200Ah. Díky použití pulsního dobíjení můžete použít libovolný akumulátor (například určený pro automobily).. 
 

Funkční hračky

Vyrábíme neobvyklé hračky určené pro uživatele od 8 let výše. Funkční hračky - znamená že nenapodobují ale opravdu fungují a dá se s nimi užít spousta legrace. V našem programu najdete postupně tyto "funkční hračky":

Retro promítačka - používá jednoduchý fyzikální princip a umožňuje promítnout třeba na zeď libovolný obrázek vložený do promítačky. Po oddělání dna lze promítat i obrázky z knížek. Pokud dovnitř vložíte váš chytrý telefon a nastavíte jas displaye na maximum, lze promítat i filmy přímo z mobilu.
e-shop
video

Minohledačka - opět funkční hračka určená hlavně dětem od 8-mi let. Funguje na klasickém principu rozladění detekční cívky přiblížením kovového předmětu. Rozladění se projevý změnou tonu. Možnost připojení sluchátek.

Přenosná větrná mikroelektrárna - jedná se o plně funkční zdroj energie na cesty, který vám umožní dobít Váš mobilní telefon nebo olověný akumulátor i v divočině. Lze ji uchytit na zábradlí, větev stromu, připevnit na PET lahve. Může viset vzhůru nohama a stále bude fungovat. Stačí jen když bude foukat vítr. Má dva výstupy - 14V pro olověné akumulátory a 5V USB výstup pro dobíjení POWER BANKy nebo mobilu.
 

Osobní roboti

Jedná se o roboty určené k tomu aby pomáhaly s různými lidskými činnostmi - od toho, že Vám přinesou nač ukážete, přes uklízení až po (třeba někdy v budoucnu) vaření. Záleží jen na schopnostech robota.